Gizlilik İlkeleri

 

Alışverişlerinizde Neden Güvendesiniz?
Şunu belirtmek gerekir ki, e-ticaret güvenliği farklı bir anlayış gerektirirken, bu güvenliği tehdit edecek unsurlar, normal hayatta karşılaşılabilecek tehditlerden fazla değildir. Örneğin kredi kartınızı ve cüzdanınızı sokakta bir yankesiciye ya da kapkaççıya kaptırma ihtimaliniz, internette alışveriş yaparken taşıdığınız risklerden çok daha yüksektir.
Sanal alışveriş, güvenlik endişeleri bulunan bir teknoloji değildir. Güvenlik önlemi alınmış bir sitede işlem yaptığınızda bilgileriniz alışveriş yapmış olduğunuz firma veya kişilere asla ulaşmaz. Güvenlik yazılımı (SSL, SET) barındıran bir siteden alışveriş yaptığınızda güvenlik riskleri, normal bir ticari faaliyette oluşabilecek risklerden çok daha azdır.
İnternet üzerinden satış uygulamalarında kullanılan temel standartlar SSL ve SET şifreleme teknikleridir. Bu gelişmiş algoritmik sistemler, karmaşık yapıları ve en gelişmiş bilgisayarların bile çözemediği bir kriptolama (şifreleme) teknolojisine sahiptir. Bugün bütün bankaların Internet şubeleri, web siteleri aracılığı ile sanal alışveriş hizmeti veren firmalar, ticari işlemlerin yapıldığı portallar, banka ve kredi kartı bilgilerinin güvenliği ve gizliliğini sağlamak için yaygın olarak SSL ve SET şifreleme teknolojilerini kullanmaktadırlar.
 
Güvenliğiniz Nasıl Sağlanıyor?
SSL (Secure Socket Layer) Güvenliği
SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb. desteklediği bir standart haline gelerek geniş uygulama alanları bulmuştur.
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. İşlemler sürecinde, güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için iki şeye dikkat etmeniz gerekmektedir: Bunlardan biri, browserınızın altında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Buna ek olarak içinde bulunduğunuz sayfanın adresinin başındaki http://, https:// olarak değişir. Bunlar, güvenli bir alanda olduğunuzun göstergesidir.
SET (Secure Electronic Transactions) Güvenliği
SET banka kartları ve ödemeler ile ilgili bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla Visa, Mastercard, Microsoft, Netscape, GTE, IBM, SAIC, Terisa Systems ve Verisign´ın katılımıyla oluşan bir konsorsiyum tarafından geliştirilmiştir.
SET protokolünde alışveriş, sanal cüzdan ve e-sertifika aracılığı ile daha güvenli bir ortamda gerçekleştirilir. SET, alışveriş işlemi sırasında ödeme bilgisi gizliliğini, kart kullanıcısının gerçek kart sahibi olduğunu ve işyerinin banka ile anlaşmalı bir işyeri olduğunu garantiler.
SSL ve SET teknolojileri e-ticaret güvenliğinin belkemiğini oluşturmaktadırlar. E-ticaret güvenliği ile ilgili tüm uygulamalar bu belkemiği üzerinde yapılanmaktadır.
          Sitemizde Hangi Güvenlik Önlemi Kullanılıyor?
Sitemizde kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada ve sipariş ve ödeme işlemleri sayfalarının tümü SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenmektedir. Kullandığınız tarayıcı (browser) bu sayfalarda yaptığınız işlemleri kilitli anahtar şeklinde size gösterek doğruluğunu onaylamaktadır. Bu anahtar sayesinde tarayıcınız vasıtasıyla gönderdiğiniz hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez. 
Ayrıca alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgilerinin hiçbir parçası sistemimizde saklanmamakta, ve kredi kartınızı tahsis eden banka haricinde hiç bir kişi tarafından erişilememektedir.
 
***Alışverişlerinizde vermiş olduğunuz Kredi Kartı bilgileriniz tarafımızdan görülemez ve saklanamaz. Kredi Kartı bilgileriniz ilgili bankalara 128 bit güvenlik standartlari çercevesinde iletilir.  
İstanbulnotebook.com üzerinden vereceğiniz tüm kredi kartı siparişleriniz 3D Secure üzerinden yapılmaktadır ve bu sayede sizin dışınızda kimse kartınızı kullanamamaktadır. Güvenli alışveriş için lütfen bankanızla irtibata geçip 3D Güvenlik şifrenizi alınız.
Üye ve müşterilerimizin adres ve diğer kişisel bilgileri hiç bir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklanamaz, satılamaz, paylaşılamaz ve kötüye kullanılamaz. Sitemizde yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz.
İSTANBUL NOTEBOOK TEKNİK SERVİSİ 0555 622 3322 - İstanbul / Çatalca / Mecidiyeköy © 2019
Web Tasarım